Napisz inne zakończenie janka muzykanta

Pobierz

Chłopiec zyskał przydomek Janko Muzykanta.. 84% Śmierć dzieci, młodzieńców; 87% "Albowiem ten kto zrozumie swoją istotę, jest panem swego przeznaczenia" - poprzyj przykładami.Janko Muzykant - chudy chłopiec, który niezmiernie kocha muzykę.. Młody skrzypek zdobywa światową sławę, grywa na światowych galach, w operach, jest rozchwytywany przez znanych muzyków.Wybór "Janka Muzykanta" jako lektury uzupełniającej w klasie V był dziełem przypadku.. Krótko o Mitologi ( Mit )Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Inne tryby testu.. Sporządzenie własnych skrzypiec przez Janka.. Chłopiec zostaje wysłuchany, gdy gra.. Poleciłam jej również Sienkiewicza.. dziękuję za odpowiedzi 0 ocen .. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Na głos muzyki dziewczynka ożywiła się i ucieszyła, jej usta uśmiechnęły się, na twarzy pojawiły się rumieńce, zaczęła płakać ze szczęścia.Napisz list do koleżanki zachęcający do przeczytania lektury "Janko Muzykant" Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: Konto usunięte 15.4.2010 (20:39) napisz w dziesięciu zdaniach streszczenie lektury chłopcy z placu broni Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: kacha 26.4.2010 .- uczeń potrafi zredagować (napisać) inne, szczęśliwe zakończenie utworu..

... Dobre zakończenie janka muzykanta; Błagam o szybką pomoc.

Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w sytuacji próby ludzie mogą liczyć na pomoc innych.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 9.Możemy też zakończyć pytaniem: Kto by przypuszczał, że w zwykłą, deszczową środę przeżyję coś podobnego?. Streszczenie.. Utwór jest świadectwem dużej wrażliwości autora na różnorakie kwestie społeczne.. Swoje zadanie prześlij do 18.05.2020r.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Pytania zawarte w teście.. Pytanie 2:Jej akcja toczy się w XIX wieku, a głównym bohaterem jest chorowity chłopiec Janko.Imiona własne mieszkańców, język, wykonywane czynności, sposób spędzania czasu i funkcja dworu wskazują na to, że akcja noweli rozgrywa się w polskiej społeczności, która żyje pod zaborem rosyjskim.. Za swoje rozmarzenie i zasłuchanie, bywał karany.. Wiecie, kim był, gdzie i w jakich warunkach mieszkał, znacie jego wielką miłość do skrzypiec i ich muzyki.. Ewa Kosowska podkreśla, że w tekście nie ma przeciwwskazań, aby rozpoznawać Janka jako .Henryk Sienkiewicz napisał Janka Muzykanta w 1879 roku, w czasie swojego pobytu w Paryżu.. W przypadku tej noweli Sienkiewicz koncentruje się na losach ludu polskiego.Słyszał ją w przyrodzie, w odgłosach codzienności.. "Jankiem…" była zachwycona.Napisz krótko dzieje Janka Muzykanta..

Kowalka Szymonowa, któr...Uł€ż szczęśliwe zakończenie noweli janko muzykant daje 6 punktów.

Jedna z uczennic, której bardzo spodobała się "Katarynka" Prusa, sięgnęła po inne utwory tego autora.. W teście Janko Muzykant - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W jakim miejscu przyszedł na świat Janko?. Nadszedł dzień, kiedy wbrew zakazowi pana Tomasza, na podwórko kamienicy wpuszczono kataryniarza.. Zamiłowanie bohatera do muzyki.. W swoim wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu .Na dworze doceniono talent Janka.. Charakterystyka Janka Muzykanta ("Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza) Tragiczne dzieje zamku Horeszków.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Matka Janka - biedna kobieta, która kocha swoje dziecko mimo jego wad, jednakże nie rozumie chłopca.Janko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. W pierwszej jest elementem sprawczym głównego zdarzenia, czyli samowolnego wejścia Janka do dworu i jego następstw, w drugiej jest przedmiotem .Janko Muzykant: znalezione produkty w cenie od 1,71 zł Odkrywaj dobre oferty na Ceneo.pl..

Inne () Inne () ... Napiszę,jakie jest zakończenie noweli janka muzykanta i wyjaśnie co oznacza.

Wiem, że dobrze znacie już Janka Muzykanta, bo przeczytałam Wasze poprzednie prace.. "Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,Nowela "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza opowiada o małym, słabym, chorowitym chłopcu.Napisz ciąg dalszy Katarynki.. Kowalka Szymonowa, która była najmądrzejsza, poczęła chorą pocieszać:2.. Utwór ten został napisany przez autora podczas pobytu w Paryżu, akcja toczy się w bliżej nieokreślonej polskiej wsi pod koniec XIX wieku i opowiada o wrażliwym i utalentowanym chłopcu, który miał szczególne .Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant 1.. Porówananie cen produktów, opinie.. darek44; 12.05.2010 Bardzo istotnym elementem kompozycji noweli jest motyw skrzypiec, który pełni w utworze dwie funkcje.. Częste wizyty Janka pod karczmą i pod okolicznym dworem.. Matka nie zabierała go też w miejsca, w których mógł usłyszeć muzykę, w tym do kościoła.. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród chrzczą Janka i wzywają księdza.Janko Muzykant - charakterystyka • Janko Muzykant Główny bohater noweli, dziesięcioletni chłopiec, który posiada wyjątkowy słuch i talent muzyczny..

Zadanie domowe Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.

Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Czym były skrzypce dla Janka .. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.78% Bronię, czy oskarżam Janka Muzykanta ("Katarynka") 78% Charakterystyka Janka Muzykanta; 83% Obraz życia dzieci wiejskich w XIX wieku - na podstawie "Dobrej pani", "Janka Muzykanta" i "Antka".. NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Postawienie Janka przed sądem wójta i wyrok chłosty.. chodzę do SP4 i myślę że ty też mamy to zadanie aby napisać rymowankę pomyśl coś o rzece czy też wodzie 2.Zakończenie Janko Muzykant Wystarczy napisać że:-Nie osądzili go o kradzież (dalej sam napiszesz co z nim będzie) .. "Janko Muzykant" jest nowelą, którą w twórczości Sienkiewicza możemy przyporządkować do kręgu utworów o tematyce ludowej z bohaterem dziecięcym.. Nocna wizyta we dworze i próba dotknięcia skrzypiec lokaja.. W utworze z łatwością odnajdujemy .. Pracę możesz napisać na komputerze, w programie Word lub przesłać zdjęcie .. "JANKO MUZYKANT" to lektura z mojego dzieciństwa, która pomimo upływu lat, wciąż wywołuje poruszenie i zasmuca.. Gdy Janko się urodził podejrzewano, że zarówno on, jak i jego matka, prędko umrą.. Wiejska społeczność jest zachwycona, bije Jankowi brawa.. W noweli nie podaje się jego nazwiska, a jedynie wiejski przydomek "Muzykant", nadany mu przez mieszkańców wioski.A gdyby tak można było odmienić los Janka?. Sprawdź ceny w różnych sklepachJanko Muzykant to jedna z najpopularniejszych noweli autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Tytułowy Janko to wiejski 10-letni chłopiec, który jest zafascynowany muzyką.. Praca Janka przy pasieniu bydła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt