Streszczenie książki w 80 dni dookoła świata szczegółowe

Pobierz

Bohater książki .. Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.. .Streszczenie krótkie.. 2 października 1972 r. o 8:45 Fogg i Passepartout ruszyli z Londynu do Paryża.. Nowy lokaj stwierdził, że się w nowym miejscu pracy odnajdzie.. Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".. Gwałtownie rozwijająca się sieć połączeń kolejowych pokryła Europę, trzy lata wcześniej w Ameryce Północnej linia transkontynentalna połączyła wybrzeża Atlantyku i Pacyfiku.. Wątek ten pojawia się w momencie, gdy Fogg rozmawia w klubie "Reforma" ze swoimi partnerami do gry o artykule, w którym napisano, że możliwe jest, by okrążyć świat w 80 dni.W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataKsiążka w 80 dni dookoła świata streszczenie.. Jej akcja toczy się w scenerii XIX wieku.. "W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a..

Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.

Dodaj do ulubionych.. 207 Obserwuj autora.. 2013-12-30 15:46:03; charakterystyka postaci fixa z lektury w 80 dni do okoła świata 2009-10-06 15:16:01wna > W 80 dni dookoła świata W 80 dni dookoła świata - streszczenie Streszczenie: Rozdział 1 Filiasz Fogg mieszka pod numerem siódmym Saville Row w Burlington Gardens.. 11.Znajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "W 80 dni dookoła świata".. 2011-01-01 16:29:43; Streszczenie lektury 5 klasy ,, w 80 dni do okoła świata" Pliss błagam!. W 80 dni dookoła świata to najsłynniejsza powieść Juliusza Verne`a.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .Jules Gabriel Verne, W osiemdziesiąt dni dookoła świata.. Stwierdził, że za wszelką cenę muszą zatrzymać Fogga zanim nadejdzie nakaz aresztowania.. Szczegółowe i obszerne streszczenie dokładna analiza charakterystyka bohaterów przykładowe wypracowania testy sprawdzające z kluczem.Plik 80 dni dookoła streszczenie szczegółowe.docx na koncie użytkownika viktus • folder Juliusz Verne - W 80 dni dookoła świata [Audiobook PL] [[email protected]] • Data dodania: 12 lut 2016Jak tłumaczyć «w 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe - in 80 days around the world-detailed summary» Add an external link to your content for freeW osiemdziesiąt dni dookoła świata powieść Juliusza Verne a W 80 dni dookoła świata film z 1956 W 80 dni dookoła świata film z 1989 W 80 dni dookoła Verne a W osiemdziesiąt dni dookoła świata Ekscentryczny Fileas Fogg wraz ze służącym wyrusza w podróż dookoła świata Założył się, że objedzie glob w ciągu Scenariusz filmu oparto na powieści Juliusza Verne a W .Książka W 80 dni dookoła świata Juliusza Vernea Streszczenie, analiza, interpretacja / Juliusz Verne, Literat, 5,99 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz!Opis..

Przeczytaj recenzję W 80 dni dookoła świata.

Nikt nie wiedział na czym zbił swój majątek.. W naszym kraju w latach ukazało się prawie trzydzieści wydań tej powieści (a ukazywała się ona po polsku już dużo wcześniej, bo pierwszy przekład pojawił się rok po premierze oryginału).Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe.. Jest on samotnikiem, człowiekiem doskonale zorganizowanym, który czas swój ma wyliczony co do minuty, a całe dnie spędza w klubie (jego ulubiona gra to gra w wista).W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. 5 lat temu.. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.Książka W 80 dni dookoła świata autorstwa Verne Juliusz, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 11,49 zł..

Streszczenie, analiza, interpretacjaW 80 dni dookoła świata.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Test z lektury "W 80 dni dookoła świata"!. Jest człowiekiem skrytym i tajemniczym, niewiele wiadomo o jego przeszłości i nikt nie wie, w jaki sposób zdobył swój majątek.Geneza, czas i miejsce akcji "W 80 dni dookoła świata" należy do najpopularniejszych dzieł Juliusza Verne - a przynajmniej w krajach anglojęzycznych i w Polsce.. Konsul uważał Fogga za wzorowego dżentelmena i przybił mu wizę w paszporcie.Streszczenie.. Był rok 1872.. Londyński dżentelmen wiódł samotne, monotonne i uporządkowane życie.. Nikt nie wiedział na czym zbił swój majątek.. Akcja powieści toczy się w czasach współczesnych .W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne - streszczenieZapraszam do subskrypcji kanału!.

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Tory kolejowe przecinają w poprzek Półwysep Indyjski, po morzach kursują parowce .gdzie mogę znaleźć szczegółowe streszczenie lektury,, w 80 dni dookoła świata,,?. W domu przy ulicy Saville Row w Londynie zamieszkiwał Filip Fogg.. Fix poinformował konsula o rozpoznaniu złodzieja.. Był to niezwykle elegancki i oryginalny dżentelmen, który wszystko robił o ściśle oznaczonych porach i nigdy się nie spóźniał.. Udostępnij.. Test z odpowiedziami !. W 80 dni dookoła świata W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe Poleca: 87 / 100 % użytkowników, liczba głosów: .. Podróżnicy mają w czasie wyprawy wiele przygód.Szczegółowe streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. :)-- -Muzyka w tle: Fretless Kevin MacLeod (incompetech.com) na licenc.Tag: streszczenie książki w 80 dni dookoła świata W 80 dni dookoła świata.. W domu nie było książek (Fogg korzystał z nich w klubie) ani broni.. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie kradzieży w Banku Angielskim.. Następnie do Turynu i Brindisi na południu Włoch, gdzie wsiedli na parostatek o nazwie "Mongolia" płynący do Indii przez Kanał Sueski.Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt