Jak powiedzieć pracodawcy o ciąży

Pobierz

Najlepiej jednak powiadomić szefa o odmiennym stanie, zanim brzuszek ciążowy stanie się widoczny na tyle, że przełożony się zorientuje.. Wtedy pracodawca przywróci Cię do pracy, ochrona przez zwolnieniem obejmuje czas ciąży i urlopu macierzyńskiego.. skomentuj.Wówczas możesz poprosić szefa o chwilę uwagi.. Pamiętaj, że tej rozmowy nie unikniesz i prędzej, czy później będziesz musiała ją odbyć.. Terminowa umowa o pracę, okres dłuższy niż 1 miesiąc: po upływie 3. miesiąca ciąży nie może być rozwiązana.Kodeks pracy ani żadne inne przepisy nie regulują, kiedy powiedzieć pracodawcy o ciąży.. Ja i chciałam i musiałam powiedzieć o swojej ciąży jak najszybciej, bo nie chciałam iść na zwolnienie, a potrzebna było korekta moich obowiązków (na codzień mam do czynienia z chemią).. Bądź spokojna i profesjonalna.May 17, 2022To jedyny dokument, który powinnaś ze sobą zabrać.. Szanujmy się nawzajem!Przede wszystkim, chcę Ci powiedzieć, że przepisy w ogóle nie określają, kiedy powinnaś poinformować pracodawcę o tym, że jesteś w ciąży.. Jednak dla własnego bezpieczeństwa i komfortu pracy im wcześnie o tym powiesz, tym lepiej dla ciebie.Żadne zapisy w Kodeksie Pracy nie precyzują kiedy dokładnie należy poinformować pracodawcę o ciąży, natomiast na pewno nie należy z tym zwlekać do momentu kiedy ciąża będzie widoczna lub wiadomość ta dotrze do niego bez Twojego udziału.Odpowiedzialność za małego człowieka najczęściej sprawi, że lojalność wobec pracodawcy będzie na drugim planie..

Kiedy najlepiej powiedzieć o ciąży?

Twoim celem ma być przekazanie spójnej i wyczerpującej informacji.. Od Ciebie zatem zależy, kiedy powiesz w pracy, że spodziewasz się dziecka.. Zatajenie przed pracodawcą ciąży przed podpisaniem umowy może być bardzo ryzykowne ponieważ jeśli pracodawca się o tym dowie moze Cie po prostu zwolnić .moceza.. Zaznaczam, że jest to moja pierwsza ciąża i za bardzo nie wiem jeszcze dokładnie co i jak.. Z rzeczy niematerialnych weź ze sobą pozytywne nastawienie, pewność siebie, profesjonalizm i życzliwość.. Ale nie musi też skakać z radości.. Szef nie ma prawa robić ci wyrzutów z powodu tego, że zaszłaś w ciążę.. Od maja musisz pracować dłużejMar 14, 2021W przepisach kodeksu pracy nie jest wyraźnie sprecyzowane, kiedy pracownica powinna poinformować pracodawcę o ciąży.. Dyrekcja przyjęła to normalnie, wręcz się ucieszyła i mnie uściskała.. Apeluję, aby pracodawcy wykazywali na tym tle trochę więcej zrozumienia, choć daleka jestem od pochwały instrumentalnego wykorzystywania przywilejów rodzicielskich..

Po zmianach: Jesteś w ciąży?

Jeżeli praca, jaką wykonuje, nie zagraża zdrowiu dziecka, to najlepiej odłożyć ją do drugiego trymestru, kiedy brzuszek zaczyna być widoczny.Jun 3, 2020Kiedy powiedzieć w pracy o ciąży?. Chcę mieć tą pracę bo da mi sporo możliwości nie tylko finansowych ale i rozwojowych na rynku pracy.. Warto jednak, abyś w związku z tym wiedziała o kilku sprawach.. Proszę pomocy.. Wybierz odpowiedni moment.. Nie spodziewaj się radości ze strony pracodawcy, ale też nie błagaj o wybaczenie za zaistniałą sytuację.. Dopiero szukam wszystkich informacji.Oct 4, 2021May 27, 2021Oct 29, 2020 Zatem przyszła mama może przemyśleć i zaplanować rozmowę z szefem.. Do rozmowy dobrze się przygotuj.Apr 8, 2022Pracownica, która dowiaduje się o swojej ciąży, powinna pamiętać, że od momentu zajścia w ciążę podlega szczególnej ochronie przed zwolnieniem, a pracodawca nie może rozwiązać z nią umowy o pracę z tego powodu, że jest w odmiennym stanie.Apr 8, 2022Użytkownik , 25 wrz 09 11:23.. Może być zaskoczony, zakłopotany, dlatego najlepiej porozmawiać z nim wtedy, gdy ma dobry nastrój, a atmosfera w pracy jest spokojna.. Oznacza to, że kobieta nie tylko nie musi przestrzegać konkretnego terminu, ale teoretycznie wcale nie musi informować o tym pracodawcy.Nie wiem co mam robić..

Przywileje dla kobiet w ciążyJak rozmawiać z pracodawcą o ciąży?

Po prostu poinformuj pracodawcę, iż zaszłaś w ciążę, a także o tym, w którym jesteś obecnie tygodniu i kiedy planowany jest poród.Jul 4, 2020W ciągu 7 dni od zyskania informacji o swoim stanie powinnaś przedstawić pracodawcy zaświadczenie o ciąży.. Aug 6, 2020Jednak nie najważniejsze jest to, jak powiedzieć szefowi o ciąży, ale to kiedy poinformować pracodawcę o ciąży..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt