Jakie są pozytywne skutki odkryć geograficznych

Pobierz

Ożywienie handlu .Skutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: POZYTYWNE a) poznanie świata - uzupełnienie map, b) udowodnienie kulistości Ziemi i obalenie mitu o potworach czyhających na jej rzekomych krańcach - wyprawa Ferdynanda Magellana () c) napływ do Europy cennych kruszców, m. in.. 4.odpowiedział (a) 21.09.2010 o 15:45. pozytywne: - wzbogacenie Europy, - sprowadzenie do Europy: ziemniaków, kakao, kukurydzy, pomidora, fasoli, wanilii, dyni.. Wzrost znaczenia Hiszpanii i Portugalii, rozwój nowych miast portowych np.: Antwerpii, Amsterdamu.. Rozwinęły się banki i manufaktury.. + wprowadzenie surowych rządów, + śmierć wielu Indian na choroby przywiezione przez Europejczyków i w skutek złego traktowania, + zniszczenie indiańskiej kultury, + wznoszenie budowli wzorowanych na europejskich.. Dzięki kolejnym wyprawom zorganizowali oni w Azji liczne ośrodki handlowe i opanowali nowe terytoria.Pozytywne i negatywne skutki wielkich odkryć geograficznych są odczuwalne do dnia dzisiejszego.. złota i srebra do wybijania monet, d) wzbogacenie techniki i nauki, e) przeniesienie ośrodka handlu na Ocean Atlantycki - znaczny wzrost rangi szybszego, łatwiejszego i tańszego handlu .Jakie były pozytywne i negatywne konsekwencje odkryć geograficznych?. POZYTYWNE a) poznanie świata - uzupełnienie map, b) udowodnienie kulistości Ziemi i obalenie mitu o potworach czyhających na jej rzekomych krańcach - wyprawa Ferdynanda Magellana () c) napływ do Europy cennych kruszców, m. in..

Pozytywne skutki odkryć geograficznych.

Był to punkt zwrotny w dziejach cywilizacji europejskiej, dający człowiekowi wiedzę, o jakiej dawniej nawet się nie śniło.. Zmieniły się szlaki handlowe, na znaczeniu stracił handel śródziemnomorski na rzecz atlantyckiego.. Wiek XV zapoczątkował okres wielkich wypraw geograficznych, które później zaowocują kolonializmem europejskim.. Dzięki kolejnym wyprawom zorganizowali oni w Azji liczne ośrodki handlowe i opanowali nowe terytoria.. Doszło do poważnych zmian w strukturze handlu.Pozytywne skutki odkryć geograficznych: Wyprawa Vasco da Gamy otworzyła Europejczykom poszukiwaną od dawna drogę morską do Indii.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Pytania .. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Jakie są skutki odkryć geograficznych (pozytywne i negatywne) .. Napływ szlachetnych kruszców do Europy przyczynił się do spadku wartości pieniądza, czego efektem był wzrost cen.. Z ziem Nowego Świata niemal nieustannie powracały statki pełne surowców, których w Europie bądź nie znano bądź brakowało.Skutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: 1. :):)Tak więc, o czym świadczą powyższe argumenty, odkrycia geograficzne miały zarówno pozytywne jak i negatywne skutki..

Skutki odkryć geograficznych .

negatywne: - niewolnicza praca (murzyni), - zniszczenie cywilizacji Inków, Aspeków, Majów.Jakie są skutki odkryc geograficznych ?. Skutki pozytywne: dla Europy - odkrycia geograficzne rozpoczęły okres podbojów kolonialnych, dominowała w nich początkowo Portugalia i.. Wyprawy morskie z XV i XVI wieku miały olbrzymi wpływ na dzieje Europy.. POZYTYWNE a) poznanie świata - uzupełnienie map, b) udowodnienie kulistości Ziemi i obalenie mitu o potworach czyhających na jej rzekomych krańcach - wyprawa Ferdynanda Magellana () c) napływ do Europy cennych kruszców, m. in.. - Pozytywne skutki odkryć geograficznych: - Pytania i odpowiedzi - HistoriaPrzyczyny wielkich odkryć geograficznych były następujące: Chęć odnalezienia drogi do Indii.. Europejczycy poznali smak nowych owoców i warzyw.Skutki: Przykłady: polityczne - powstanie imperiów kolonialnych (Hiszpania, Portugalia) - upadek państw Azteków i Inków: społeczne - odpływ ludności z Europy - zmniejszenie liczebności ludności tubylczej na terenach zajmowanych przez Europejczyków - rozwój niewolnictwa (przymusowa migracja czarnej ludności z Afryki do Ameryki) kulturalneSkutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: POZYTYWNE a) poznanie świata - uzupełnienie map, b) udowodnienie kulistości Ziemi i obalenie mitu o potworach czyhających na jej rzekomych krańcach - wyprawa Ferdynanda Magellana.Stary Świat: Pozytywne: *Sprowadzenie roślin takich jak-tytoń-konopie (^^ xd)-pomidory-ziemniaki-kukurydza-kakao *rozwój handlu *odkrycie nowych terenów *uzyskanie nowych metali szlachetnych i surowców (np: srebra i złota) *Rozwój kartografii i wiedzy geograficznej *Rozwój nauki *Wzrost znaczenia Państw Europy zachodniej *Potwierdzenie teorii głoszącej, że Ziemia jest kulą *Powstanie manufaktur i banków, *Zmniejszenie przeludnienia w Europie Zachodniej, *Powstanie ..

złota i srebra do wybijania monet, d) wzbogacenie ...Skutki odkryć dla Europy .

Was darf es sein?odpowiedział (a) 18.09.2011 o 18:29.. POZYTYWNE.. ): podniósł się standard życia, było więcej pracy (niższe bezrobocie), towary kiedyś egzotyczne stały się ogólnodostępne.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: jakie są pozytywne skutki odkryć geograficznych.. Dzięki.. Skutki pozytywne : 1.Odkrycie nowych lądów (Wyspa Zielonego Przylądka, Wyspa Dobrej Nadziei) 2.Odkryto.. Leira.. Dzięki wyprawom morskim, zmieniło się diametralnie życie duchowe oraz kulturalne Europy.. Dla Europy na pewno było więcej pozytywnych (może negatywnych nie było nawet wcale?. Proszę czekać.. Proszę czekać.. Szkoła - zapytaj eksperta (1209) Szkoła - zapytaj eksperta (1209) Wszystkie (1209) Język angielski (747) Język polski (228) Matematyka .Skutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: 1. daje naj, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Konsekwencje odkryć geograficznych oraz będącej ich owocem kolonizacji spowodowały przemiany na wielu płaszczyznach - politycznej, ekonomicznej, społecznej, kulturowej i naukowej.. Proszę czekać.. mała.. Proszę czekać.. █▬█ .Skutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: POZYTYWNE a) poznanie świata - uzupełnienie map, b) udowodnienie kulistości Ziemi i obalenie mitu o potworach czyhających na jej rzekomych krańcach - wyprawa Ferdynanda Magellana.dla Nowego Świata: 1) pozytywne..

Lu...Najważniejszymi korzyściami odkryć geograficznych były te natury ekonomicznej.

Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. + powstanie nowych miast i osad, 2) negatywne.. złota i srebra do wybijania monet, d) wzbogacenie techniki i nauki, e) przeniesienie.Skutki pozytywne: Wyprawa Vasco da Gamy otworzyła Europejczykom poszukiwaną od dawna drogę morską do Indii.. Powstanie nowych, morskich szlaków handlowych.. Poszerzono znacznie wiedzę na temat świata, dowiedziano się o istnieniu nowych kultur, a przede wszystkim zdano sobie sprawę z wielkości świta.Skutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: 1.. Proszę czekać.. dpik13.. Z odkrytych lądów sprowadzano ogromne ilości złota i srebra, co w dużym stopniu przyczyniło się do późniejszego rozwoju gospodarczego Starego Kontynentu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt