Komputer wróg czy przyjaciel

Pobierz

Siadając przed nim zapominamy o obowiązkach szkolnych i domowych.. Szczególnie wtedy gdy musimy coś natychmiast oddać i dokończyć.. Myślę, że komputer jest jednym z największych odkryć ludzkości, ale należy zachować umiar w jego korzystaniu - nie można doprowadzić do tego, żeby stał się dla nas najważniejszą rzeczą na świecie.Komputer wróg czy przyjaciel?. Nad tym pytaniem zastanawia się zapewne większość z nas, jednakże często nie umiemy do końca sobie na nie odpowiedzieć.. Były to maszyny skomplikowane i o dużych rozmiarach, mianowicie miały wielkość przeciętnego mieszkania.. Ma on sporo wad jak wszystko, lecz pomaga nam w codziennym życiu i gdy będziemy umieli korzystać z niego rozważnie możemy bez żadnych obaw z nim pracować.. Celem tej pracy jest rozstrzygnięcie pytania nurtującego wielu ludzi: Czy komputer jest wrogiem czy przyjacielem człowieka we współczesnym życiu?. Dziś postanowiłem przedstawić Wam moje argumenty, które potwierdzają iż komputer jest naszym przyjacielem.Podsumowując, komputer może być zły jak i dobry dla człowieka.. - rozprawka na ten temat.. .moim zdaniem komputer jest i jednym i drugim, mamy z niego pożytek, a raczej dużo pożytku, bo ułatwia nam życie, m.in. kształcenie dzięki komputerowi możliwe jest na odległość, ale z drugiej strony.telefon telewizor komputer - wróg czy przyjaciel?.

Komputer-wróg czy przyjaciel?

Moim pierwszym argumentem potwierdzającym tytułową tezę jest to, iż komputery pomagają ludziom już w prawie wszystkich dziedzinach życia, począwszy od prac domowych, kierowania samochodem na telefonii komórkowej kończąc.. REKLAMA Sądzę, że komputer nie jest tak złym urządzeniem, jakim widzą go niektórzy dorośli ludzie.. Papier w drukarce się kończy, a tusz nagle się zapycha.. Uważam, że komputer jest moim wrogiem, ponieważ zabiera on mi zbyt dużo czasu.. Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2020 .. Przedmiotem moich rozważań będzie komputer.. "-rozprawka Celem moich rozważań jest często zadawane pytanie, a mianowicie: "Czy komputer jest wrogiem czy przyjacielem człowieka?".. Myślę, że na pytanie zawarte w temacie nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć.. Wynika to często z tego, że komputer nigdy nie był im potrzebny.Za: -Internet jest szybkim i bezpłatnym źródłem wszelkich informacji, łatwo można zdobyć lub znaleźć poszukiwane informacje-komputer wykonuje za nas dużo prac-mozna ogladać filmy, seriale i teledyski w Internecie-można robić zakupy w internecie Przeciw: -komputer wykonuje za nas wiele prac, pzrez co się nie rozwijamy-często marnujemy przy nim czasZastanówmy się " Według mnie, najważniejszym argumentem jest to, że jest bardzo funkcjonalny.. W mojej pracy przeważają argumenty za tym, że jednak komputer to wróg człowieka, szkodzi zdrowiu i umysłowi.Może też być swoistym albumem na rodzinne zdjęcia..

Komputer - wróg czy przyjaciel?

Słowa takie jak: "wynocha", "zamknij się kretynie", "wykończ go" to podstawa bajki czy gry.. Celem tej pracy jest rozstrzygnięcie pytania nurtującego wielu ludzi: Czy komputer jest wrogiem czy przyjacielem człowieka we współczesnym życiu?. Podobne wypracowania Internet nasz wróg czy przyjaciel?. Dla osoby, która umie powiedzieć Dość!. a przyjaciel to jest wtedy jak możemy wyszukać informacji na dany .Poza tym, zbyt długie siedzenie przed komputerem powoduje efekty uboczne - może powodować problemy ze zdrowiem, np. ból głowy czy pogorszenie wzroku.. Wydaje się więc, że komputer ma znacznie więcej zalet niż wad i jeśli korzysta się z niego racjonalnie, może być przyjacielem człowieka, dzięki któremu życie jest łatwiejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze, a przede wszystkim ciekawsze.. Swoje rozważania zacznę od czasów kiedy byłem uczniem w Gimnazjum.. Pierwsze komputery zostały wynalezione w latach 40. dwudziestego wieku.. komputer może być źródłem rozrywki, informacji jak i wygód.. Spróbuję za pomocą odpowiednich argumentów określić swoje stanowisko w tym sporze.. Spróbuję za pomocą odpowiednich argumentów określić swoje stanowisko w tym sporze..

wróg, czy przyjaciel?

Komputer-wróg czy przyjaciel?. Ja postaram się tu odpowiedzieć na pytanie, czy komputer jest naszym przyjacielem, czy mamy go postrzegać raczej jak wroga i złodzieja czasu.. Ja jednak postaram się udzielić szersze odpowiedzi na wyżej postawione pytania oraz jednoznacznie .Komputer w dzisiejszych czasach ma już w domu prawie każdy człowiek, poza tym większość zawodów, które obecnie się wykonuje zmusza ludzi do tego, by korzystali oni z tych skomplikowanych urządzeń.W swojej pracy chcę udzielić odpowiedzi na pytanie czy komputer jest dla człowieka przyjacielem czy też wrogiem.Na te właśnie pytania trzeba odpowiedzieć, żeby przekonać się czy komputer to przyjaciel człowieka, czy jego wróg.. Bez komputera oczywiście można żyć.Na zakończenie po przedstawieniu kilku argumentów mogę śmiało stwierdzić iż komputer jest naszym wrogiem, ale także przyjacielem.. ( każda grupa wykonuje to samo zadanie) WALIZKA- Zalety KOSZ- zagrożenia Zadanie 2 ( każda grupa dostaje inne pytanie) Z jakiego powodu sięgamy do komputera i Internetu?. Mało kto, kupując komputer wie, jakie kłopoty on sprawi.Komputer - przyjaciel czy wróg?. Czym jest komputer w naszych czasach?. Szkoła - zapytaj eksperta (1563) Szkoła - zapytaj eksperta (1563) ..

- YouTube.Komputer mój wróg czy przyjaciel??

Rozpocznę swoje rozważania od najsilniejszego argumentu, jakim z pewnością jest funkcjonalność komputera.Komputer - wróg czy przyjaciel.. Można powiedzieć, że każdy o nim marzy, lecz nie każdy wie, jakie ciągnie to za sobą wady zarówno jak i zalety.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Temat: ?Komputer ?. Wręcz przeciwnie: uważam, że maszyna ta jest naszym stuprocentowym przyjacielem, co będę starał się udowodnić w kilku poniższych argumentach.. Wymień konsekwencje uzależnienia od komputera Zadanie 3 ( każda grupa odpowiada na to samo pytanie) Wymień 5 sposobów ciekawego spędzania wolnego czasu.Prezentacja na konkursAbsolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że komputer jest wrogiem człowieka.. Dzięki komputerom ludzie mają coraz więcej wolnego czasu.Myślę, że dowiodłam, iż komputer jest wrogiem a nie przyjacielem czlowieka.. Nad tym pytaniem zastanawia się zapewne większość z nas, jednakże często nie umiemy do końca sobie na nie odpowiedzieć.. Mogę to stwierdzić patrzac na siebie.. Myślę, że na pytanie zawarte w temacie nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć.Zastanówmy się "Komputer - wróg czy przyjaciel?. Wymień objawy uzależnienia od komputera.. Według mnie, najważniejszym argumentem jest to, że jest bardzo funkcjonalny.Zobacz 8 odpowiedzi na pytanie: Komputer jest twoim wrogiem czy przyjacielem ?. Komputer w naszych czasach ma, co trzecie dziecko w Polsce.. Grając w grę nie zauważamy, że spędziliśmy przed nim kilka godzin.Telewizja, gry komputerowe przyciągają widownię wątkami sensacyjnymi, kłótniami, przemocą: kopnięcia, uderzenia.. Wbrew temu, co na ten temat mogliby sądzić inni, uważam, że komputer ma i zalety, i wady.Komputer - wróg, czy przyjaciel.. Jego możliwości są porównywane do .Blog.. Celem moich rozważań jest często zadawane pytanie, a mianowicie: "Czy komputer jest wrogiem czy przyjacielem człowieka?".. Komputer-wróg czy przyjaciel?. Dlaczego każdy z nas pragnie go mieć w domu?Czy każdy człowiek potrafi z niego racjonalnie korzystac?To tylko kilka pytań nawiązujących do tematu, jakim jest komputer.. Czasami mam wrażenie, że rzeczy martwe ożywają i robią nam na złość.. Komputer - wróg czy przyjaciel?. 13 lip 2016 | baza wiedzy.. Dziś postanowiłem przedstawić Wam moje argumenty, które potwierdzają iż komputer jest naszym przyjacielem.. Pytania .. Uczą dzieci wyrażania gniewu, podejrzliwości i reagowania złością na nawet najdrobniejsze przejawy sprzeciwu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt