Prezentacje zdrowy styl życia

Pobierz

W zdrowym stylu życia nie chodzi o ideę czy modę lansowaną przez popkulturę, lecz o praktyczne korzyści.. • Twój mózg będzie sprawniejszy.. ZDROWY STYL ŻYCIA POZYTYWNE MYŚLENIE UNIKANIE I NEUTRALIZACJA STRESÓW ZDROWE ODŻYWIANIE RUCH I HARTOWANIE ŻYCIE BEZ ZAGROŻEŃ HIGIENA ZDROWIE POZYTYWNE NASTAWIENIE I UNIKANIE STRESÓW Pozytywne myślenie, krzepi bardzie niż jedzenie, więc z radością zaczynaj każdy dzień.Tłuszcze zawierające kwasy omega - 3 spożywaj świeże, tylko na zimno i przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu.. Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdrowie jest pełnią fizycznego, psychicznego i.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Jest to schemat na którym przedstawione są produkty oraz ich ilość w których powinniśmy spożywać każdego dnia.. Dobroczynne działanie na Twój organizm będą miały również kwasy jednonienasycone, których wspaniałym źródłem jest np. oliwa z oliwek, orzechy, nasiona, awokado.. Istotne dla zdrowia naszych dzieci są jednak ne tyko działania w trakcie lekcji wychowania fizycznego.. Brak nałogów.ZDROWY STYL ŻYCIA.. Wybieranie zdrowej żywności.. Zawiera kilka porad dotyczących nie tylko zdrowego odżywiania, ale również aktywności fizycznej.Presentation Transcript Prezentacja multimedialna"ZDROWY STYL ŻYCIA" Marysia Nowakowska Kl. V D Co to jest zdrowie?.

Zdrowy styl życia to .

A najlepiej jeśli jego zasady, w szczególności zdrowe odżywianie i wspólne aktywne.. • Nabędziesz właściwych nawyków, które zapewnią Ci długie i szczęśliwe życie.Zdrowy styl życia to prawidłowo zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna Prawidłowo zbilansowana dieta to taka, która uwzględnia zapotrzebowanie organizmu na wszystkie ważne dla organizmu składniki odżywcze i energię.. • Będziesz wysportowany.. O dziwo nie ma tam żadnych słodyczy.. Je też powinniśmy wykluczyć z naszej diety.. Prawidłowe odżywianie Aktywnośćfizyczna.. Zdrowe i racjonalne odżywianie jest bardzo ważne od pierwszych chwil naszego życia .Plik Zdrowy styl życia prezentacja.pptx na koncie użytkownika natala20123 • folder Zadania domowe • Data dodania: 19 mar 2011Dlatego zdrowy styl życia powinien być kształtowany od najmłodszych lat.. Cele szczegółowe: 1.. Opracowanie - Mirela Musiał Cel główny: propagowanie zdrowego stylu życia i stwarzanie takich warunków, aby uczniowie nabywali nawyki zdrowotne i stosowali je w życiu codziennym.. Aktywność fizyczna.. Wiedza, jaka żywność jest dla mnie korzystna, co mi służy, a co nie.. Wiedza na temat żywności, świadomy wybór produktów o korzystnym wpływie na zdrowie.Cel zdrowego stylu życia Zasada 1 -prawidłowe żywienie Zasady zdrowego stylu życia Jest to prawidłowe funkcjonowanie organizmu, zarówno fizyczne, psychiczne jak i społeczne..

Wypoczynek czynny - zdrowy tryb życia.

Dostarczenie dzieciom wiedzy na temat zdrowego stylu życia.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Zdrowy tryb życia polega naw głównej mierze na zdrowym odżywianiu I aktywności fizycznej, dzięki czemu jesteśmy po prostu zdrowsi, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy mieli problemy ze zdrowiem.. prawidłowo zbilansowana dieta .. Pamiętajcie aby sięgać codziennie po wodę.Plik ZDROWY TRYB ŻYCIA.ppt na koncie użytkownika domi3okon • folder prezentacje • Data dodania: 12 kwi 2011Zdrowy styl życia - trailer - YouTube.. Title: Prezentacja dla seniorów 60+ Author: Monika Sawicz Created Date: 10/2/2017 11:37:58 AM .Kolejny ważny obszar to aktywność fizyczna , które jest współodpowiedzialna za zdrowie.. oraz .. Jednakże nie oznacza to, że raz na jakiś czas nie możemy poddać się przyjemności 4.. Po pierwsze prowadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób i przedwczesnej śmierci.. Są to już choroby.. Promocja zdrowego stylu życia i profilaktyka chorób to obszary działań, w których upatruje się największe rezerwy służące utrzymywaniu i pomnażaniu zdrowia.. Do czego może doprowadzić jedzenie dużej ilości cukru i tłuszczu codziennie?. · Unikaj kofeiny, nikotyny i alkoholu..

· Prowadź regularny tryb życia.

Jeden ze slajdów zawiera infografikę, która mówi publiczności, jak bardzo ludzie są zainteresowani dban.. Pobierz tutaj "Zdrowie psychiczne" MotywZdrowy styl życia .. Zdrowy sen · Zmęcz się fizycznie późnym popołudniem.. Prawidłowe odżywianie To dostarczanie organizmowi wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach, w zależności od wieku, płci, rodzaju wykonywanej pracy, pory roku, stanu zdrowia.. Choroby układu krążenia nadal są .. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, Instytut Żywności i Żywienia, Warszawa 2016.. Sprawnosć motoryczna kształtuje codzienny styl życia, o który musimy systematycznie dbać.Zdrowy tryb życia - co to jest i dlaczego warto go prowadzić?. Prawidłowo zbilansowana dieta to taka, która uwzględnia zapotrzebowanie organizmu na wszystkie ważne dla organizmu składniki odżywcze i energię.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.. 2022 Google LLC.KATEGORIA: Zdrowe życie motywy Google Prezentacje Poniższy motyw Dobre samopoczucie Prezentacje Google zapewnia układ spa, pielęgnacji skóry, urody i remiksowania rysów twarzy poprzez pielęgnację.. Odpowiednia ilość snu.. Podstawowe elementy Składniki odżywczeSerdecznie zapraszamy do pobrania i przeczytania prezentacji naszej dietetyk mgr Agnieszki Kaźmierskiej na temat zdrowego odżywiania i stylu życia..

Zasady zdrowego stylu życia • Prawidłowe żywienie.

MENU dieta • Najważniejsza w diecie jest systematyczność spożywania posiłków dzięki temu organizm wie ,że o konkretnej porze otrzyma kolejną porcje pożywienia i nie będzie odkładał tłuszczy w .Naukowcy prowadzący badania z zakresu zdrowego trybu życia stwierdzili, że wystarczy stosować kilka prostych zasad, aby zachować zdrowie i dobrą formę.. Szczególnie potrzebne jest prowadzenie tych działań wobec dzieci.. Odpowiednie nastawienie do świata.. Komentarz do piramidy żywieniowej - zasady zdrowego żywienia.Zdrowy styl życia Natalia Gajewska Podstawowe elementy Najważniejszym elementem zdrowego stylu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy w odpowiednich ilościach nie tylko składników odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany), ale również błonnika, witamin i soli mineralnych.. Obejmuje ona takie zagadnienia jak czym jest dietetyka, najważniejsze witaminy dla naszego organizmu, a także opisuje choroby związane z zaburzeniem odżywiania.wybrać zdrowy styl życia: • Rzadziej będziesz chorować.. Świadome odżywianie.. Odpowiednia higiena.. · Nie śpij w ciągu dnia.. aktywność fizyczna.. Zdrowe i racjonalne odżywianie jest bardzo ważne od pierwszych chwil naszego życia aż do wieku podeszłego.1.. Odżywianie Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią dietę.. Pamiętaj aby wypoczywać, nie siedząc przed ekranem telewizora czy komputera, tylko aby wypoczywać np. jeździć na rowerze,spacerować, jeździć na nartach.emocjonalnym, społecznym i duchowym).. Mogą doprowadzić do innych schorzeń, na przykład do chorób serca i układu krwionośnego.. Autorzy: Martyna Barłóg i Sylwia Kanciak.. Wybieranie naturalnych, świeżych produktów, picie wody.. UNIKAJ SZKODLIWYCH SKŁADNIKÓW DIETYFilm przedstawia jak powinniśmy dbać o swoje zdrowie.Do produkcji filmu zostały użyte materiały: słyszałeś już coś o piramidzie żywienia.. Często nie zwracamy uwagi no to co jemy, czy to jest zdrowe, ale powinniśmy pamiętać, .ZDROWEGO STYLU ŻYCIA 1.. · Wstawaj o tej.nieprzychylny dla zdrowia styl życia jest serce.. Mamy dużo energii, zdrową sylwetkę I lepsze samopoczucie.Program promujący zdrowy styl życia ,,Żyję zdrowo, postrzegam świat kolorowo'' realizowany w latach 2016-2019.. Tak, nadwaga a nawet otyłość.. Dziękuję za .. w Szczecinie .. Prezentacje podzielone są na kategorię aby łatwiej .. Aktywność ruchowa.. Zrównoważona dieta to warunek dobrego stanu zdrowia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt