Sprawdzian z lektury kamienie na szaniec z odpowiedziami

Pobierz

Co oznacza tytuł Kamienie na Szaniec?. Alek,Zośek,Rudy Olek,Zosiek,Rudek Olek,Rudy,Zośka Alek,Rudy,Zośka : 8.. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze .Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Zaznacz dobre odpowiedzi.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. pytanie 1 z 15.. A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. 1 pkt - podanie jednego poprawnego przykładu.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne RozwiązanieOPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6.. - zdjęcie tablicy z pomnika Kopernika.omawianiem lektury A. Kaminskiego "Kamienie na szaniec" 1,2 Ogladamy film omnickiego " Akcja pod Arsenalem" 3 Ogladamy filmowy dokument z 1996 autorstwa Barbary Wachowicz 4 Sprawozdanie z lektury " Kamienie na szaniec"Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.Lektura Kamienie na szaniec A. Kaminski 2009-10-10 20:30:16; Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33; Dlacego aleksander dal tytul swojej ksiazce kamienie na szaniec 2012-12-10 18:11:47; poda ktos wszystkie odpowiedzi z lektury kamienie na szaniec .Sprawdzian z tresci301 Moved Permanently..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz.. Quiz w Poczekalni.. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Wyślij zgłoszenie.. "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.z głodu w obozie koncentracyjnym od strzału : 6. Ilu więźniów odbito w akcji pod Arsenałem?. 2 miesiące.. Dowódcą akcji pod Sieczychami był Rudy Zośka Leszek Domański Andrzej Morro : 1.. Lektura obowiązkowa Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z niemieckimi napisami.Witaj na stronie Quizz.pl.. Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przykładowe rozwiązanie Przykład 1.. Książka Kamińskiego dotyczyła takiej właśnie walki i stąd ten tytuł.1.. Napisz do nas.. 2009-10-28 19:52:46 Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko..

2011-02-13 20:10:35Pytania z lektury" Kamienie na szaniec", odpowiesz ?

Zasady oceniania 2 pkt - podanie dwóch poprawnych przykładów.. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. 1495 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Wybierz obsadę serialu "Wiedźmin"!. Zawiera nieodpowiednie treści?. Sprawdź się!. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3. .. widze jak tu dzieciaki narzekaja na lekture, dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, .. Opis testu.. Kamienie na szaniec to słowa napisane przez Juliusza Słowackiego.. (0-1) Uzupełnij zdanie.. 0 pkt - odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi.. xX_Zaczytana_Xx.. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.rozwiąż test oparty na lekturze kamienie na szaniec; wszystkie jego TESTy » .. Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami .Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.z literatury polskiej […]..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Wojsko Polskie.Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Rozwiąż test.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Pytania zawarte w teście.Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Zestaw: "184 Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 1" 0.. Główni bohaterowie utworu Kamińskiego to .Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33 Dlacego aleksander dał tytuł swojej książce kamienie na szaniec 2012-12-10 18:11:47 poda ktos wszystkie odpowiedzi z lektury kamienie na szaniec ?. Cechami Rudego są: energiczny, rotrzepany, pomysłowy zdolny, refleksyjny, spokojny nieśmiały, zamknięty w sobiePytania i odpowiedzi - Kamienie na szaniec.. Co oznacza ten symbol?. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Polska Walcząca.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?.

10.a ...Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.

2010-10-09 16:45:38 napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec ?. nginxPlik KAMIENIE NA SZANIEC test z lektury gr.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #emocje #filmy #historia #ksiazka # .1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. Jakim zajęciem zasłynął .KARTA ODPOWIEDZI Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. 3 lata.. Jakie przezwiaska mieli bohaterowie książki pt."Kamienie na szaniec"?. Miały one przesłanie patriotyczne, naleganie aby nie ustawać w walce, nawet gdy jest ona beznadziejna.. Inne tryby testu.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt