Imiona żeńskie z mitologii greckiej

Pobierz

imieniny.. Alexander; Kyros; Georgius; Linus; Xanthos; Antyczne greckie imiona żeńskie Agnes; Irene; Euthalia; Sophia; XeniaGreckie boginie: imiona i mity.. Imię to nosiło kilka postaci z mitologii …Mitologia słowiańska Boginie i Bogowie od A do Z Aitwary - mitologia litewska, duchy w postaci smoka, węża, czarnego kota, koguta lub wrony, psocące w …Starożytne słowiańskie imię o starożytnych greckich korzeniach, które dosłownie oznacza "dobry umysł".. To imię wywodzi się ze starożytnej Persji.. Leto, matka Apolla i …Kolejne urocze, zagraniczne imię dla dziewczynki.. Zmienił ją w krowę, aby ukryć ją przed …Nimfy (gr.. Nazwa oceanicznej nimfy.. Io: EE-oh Księżniczka, którą kochał Zeus.. Jego męskim odpowiednikiem jest Doroteusz.. Oznacza "świt" albo "małą gwiazdę".. Νύμφη Nýmphē, łac. Nymphae 'młode kobiety', 'dziewczyny w porze godowej', 'narzeczone') - w mitologii greckiej i mitologii rzymskiej …MomJunction przedstawia 100 nazw z mitologii greckiej, które najlepiej pasują do naszych współczesnych czasów, wraz z ich znaczeniami.. Νύμφη Nýmphē, łac. Nymphae 'młode kobiety', 'dziewczyny w porze godowej' …W Grecji imiona obcego pochodzenia są rzadko spotykane, w przeciwieństwie do imion z mitologii.. Zapewne część z tych psich imion, jeśli nie większość …Febe - imię żeńskie pochodzenia greckiego, od gr.. Syriusz to …Greckie imiona żeńskie Ariadna, Joakasta od razu przywołują nam na myśl Grecję i postacie z nią związane..

Królowa Leda Sparty w mitologii greckiej.

Wywodzi się najprawdopodobniej od słowa "isme", które można przetłumaczyć jako "wiedza, mądrość".. Aby …Zebrane imiona ze wszystkich stron świata ze znaczeniami.. Pochodzi od łacińskiego słowa gratia, oznaczającego "wdzięk, powab".. dzieje imion w Polsce.. Grecka bogini tęczy.. W …Dorota Jest to imię żeńskie pochodzące z greckiego: doron - dar i Theós - bóg, "dar od boga".. Teraz okazuje się, że pomysłów można szukać również w …Ismena to imię żeńskie, które pochodzi z mitologii greckiej.. Φοιβη (Foibe) łac. Phoebe, co oznaczało "jasna, czysta".. Syriusz .. Greckie imiona żeńskie na A. Aleksandra, Anastazja, Achacja, Afrodyta, Afrodyzja, Agatonika, Aleksandra, Alla, Amaranta, Amonaria, Ampelia, Anatolia, Andrea …Aleksja (imię) Alicja; Alla; Amaranta; Ambrozja (imię) Amonaria; Ampelia; Anastazja; Anatolia (imię) Andrea; Andromacha (imię) Andromeda (imię) Andrzeja; …Imiennicy.. Czytaj dalej, aby znaleźć …Pandora to też jeden z księżyców planety Saturn.. Imiona rodem z Grecji świetnie sprawdzą się też …Antyczne greckie imiona męskie.. Ianthe: "fioletowy kwiat".. Wybranie tego idealnego imienia dla córki z ponad 200 możliwych może być długą i wyboistą drogą.. Pełne powabu imię Gracja znaczy dokładnie tyle, z czym się kojarzy.. W Polsce imię to używane jest od …Febe - imię żeńskie pochodzenia greckiego, od gr..

imiona …Jocasta matka Edypa w mitologii greckiej.

Wierzy się, że w starożytnej Grecji oznaczało ono: "płodna …Dziewczynki o tym imieniu są często wcieleniem najlepszych cech związanych z domem i gościnnością.. W mitologii greckiej …Oryginalne imiona dla psów - garść inspiracji.. Juno Roman imię Hera, bogini kobiet.. Imię to nosiło kilka postaci z mitologii greckiej.. inne hasła Wikipedii zaczynające się od imienia Żeńskie imiona greckie.. Na co dzień funkcjonują imiona takie jak Adonis, Odyseusz czy …Gaja Jest to imię żeńskie, pochodzące od postaci z mitologii greckiej, Ziemi-Matki lub stanowiące żeński odpowiednik łacińskiego imienia Gajusz (Gaius), należącego …Pomocne okazują się także dzieła Williama Szekspira, brytyjska rodzina królewska czy sentyment do lat 90.. Helena: żadno z imion greckich nie jest tak często wykorzystywane jak …I Nazwy mitologii greckiej ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt