Dyktando z ó wymiennym klasa 1

Pobierz

Fiszki ortograficzne - Wyrazy z Ó (zestaw) Rebusy - Ó niewymienne (zestawy 55-57), Ó wymienne (zestawy 58-60) Łamigłówka Peru - Najdłuższa rzeka świata.. Córkę zła wróżba zamknęła tam, gdzie góra jest lodowa.. Małgosia nie umie sama chodzić.. Zwiedzimy Wawel, Stary Rynek i kościół Mariacki.. Przekreśl koguciki nad tymi obrazkami, których nazwy zawierają ó wymienne.. Panuje tu cisza.. Jutro wybieramy się nim w krótką podróż do Krakowa.. Kłótnie co dzień w królestwie tym wciąż panują,Zakres od 1 do 6 klasy.. Wiosna Już wiosna.. Zwierzęta obu- dziły się z zimowego snu.. OK. Sortowanie - ó wymienne.. Ó NIEWYMIENNE - karta pracy.. Za każdym razem przyznaj sobie punkt.. OK. Karty pracy - ó - u. Przyleciały pierwsze ptaki takie jak: bocia- ny, skowronki, żurawie.. "Ó" piszemy wtedy, gdy w innych formach danego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia się na o, e, a. Dopisz wyrazy według wzoru i zaznacz wymianę "ó"Uwaga: Pod każdym dyktandem w wersji online jest zamieszczona jego wersja do wydruku.. Najpierw zobaczyli wschód słońca.. Ż ó u łw wyr ó u szył na ó u rodziny do s ó u jki.. ot, i wierszyk mamy cały.. Pisownia wyrazów z cząstką -róż-.. Przyjaciółka mamy ma nowy samochód.. Robi na dr ó u tach sp ó u dnicę dla lalki.. Staś ma malutką siostrzyczkę Małgosię.. Na zamarzniętym jeziorze zataczali piękne kółka.. Na pierwszej stronie znajduje się tekst z polami do wypełnienia przez ucznia, na drugiej stronie dokumentu znajdują się prawidłowe odpowiedzi do danego dyktanda.Grześ grzebieniem w grządce grzebie, Przemek przez przedsionek przebiegł, chrząszczyk chrzęścił, chrześniak chrząkał, brzdąc na brzegu brzdęk!.

... Dyktando z "ó" wymiennym Losowe karty.

Pisownia wyrazów z końcówką - ów,- ówka ,-ówna.. Wyprawa w góryZ k. łeczek powstaną bratki, z kreseczek płotek, z tr.. klik klik klik połącz w pary dwa wyrazy kliknij w każdej linijce na powtarzający się wyraz rz czy ż - zaznacz każdy wyraz z trudnością ortograficzną - zapisz go poprawnie wybierając litery z klawiatury zmiękczenia przez "i" oraz "kreskę" ó wymienne na o klik - do puzzli - jesienne dyktando2 Zapamiętaj!. Skorzystaj ze słowniczka (s. 72).. Nie umie też sama jeść.. D -- u ó żego smoka, co żyje za siedmioma g -- u ó rami i zieje ogniem, namal -- u ó ję kredkami.Wyrazy z ó wymiennym na o - Ćwiczenia z "ó" wymiennym na "a,e,o".. W zamku na kłódkę zamknięty Józef król, a obok niego i królowa.. Zbierają źdźbła trawy, słomy, aby ich dzieciom było wy- godnie.. Życzymy powodzenia.. Dyktando klasa 1 u ó - Zapraszamy do rozwiązania dyktanda dla klasy 1 szkoły podstawowej pod tytułem: Piotruś i magiczny domek Dyktando sprawdza umiejętności z zakresu ż/rz, h/ch a także u/ó.. 3.Dyktanda dla klasy ósmej.. Łączenie - ó wymienne.. 11 KB; 10 paź 17 17:26 .Klasa 1 - 3 Ocena: 8.8/10 Dyktando sprawdzające u-ó Nowa Era k.panda 24.04.2020 1.. Wprowadzenie do projektu; PARTNERZY.Specjalnie dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej poniżej prezentujemy 6 dyktand z różnych regułów w formacie PDF, które można bezproblemowo wydrukować i użyć w procesie nauki ortografii..

Wyrazy z ó wymiennym na o 2 klasa O rety!

Powrót planowany jest na niedzielę.Niestety dyktando nie będzie zaliczone.. Polski.Karty Piotruś - "Ó" wymienne.. Dwóch chłopców wybiegło z łyżwami na lód.. Pisownia wyrazów z " Ŝ", "rz": marzenie, gitarzysta, scenarzysta, re Ŝyser.. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda.ćwiczenia didasko kl.3 część 1: .. Dyktanda z uśmiechem, czyli jak zostać mistrzem ortografii: dyplomy, zaproszenia, ramki, plany lekcji : Ocena opisowa: Dzielenie wyrazów na głoski: E.. 2) Podpisz te obrazki, których nazwy to wyrazy z ó niewymiennym.. Zweryfikowane / -:-: Siłownia dla mózgu 2.. Zweryfikowane / : Siłownia dla mózgu 2.. Życzymy powodzenia.. To sp ó u źniony prezent ó u rodzinowy.. zaznaczamy wyrazy z "Ó" niewymiennym.Dyktanda online przygotowane dla uczniów z klas 1-3.. - Wyrazy z ó wymiennym na o - Wyrazy z ó wymiennym na o .. Hasło programowe: wiczenia gramatyczno-ortograficzne z elementami wiedzy o jzyku: wiczenia wyrazów z "ó" wymiennym ( wykorzystanie zmiennoci form i wyrazówNov 22, 2021DYKTANDO KL. III Uczniowie z trzeciej klasy wybrali si ę na wycieczk ę do teatru.. H - Ch - karta pracy.. Prób wiele daremnych podejmowali już rycerze, i włócznią swą próżno walczyli ze smokiem, który królewny strzeże..

Pisownia wyrazów z ó wymiennym.

Kwitnie trawa, pąki pojawiają się na drzewach.Dyktando z rz wymiennym klasa 4 rz - Zapraszamy do rozwiązania dyktanda dla klasy 4 szkoły podstawowej pod tytułem: Chrząszcz.. Pisownia wyrazów z utratą dźwięczności.. 10 najlepszych dyktand dla klasy 1 Majówka Dyktando z mieszanymi regułami (ch/h, ó/u, rz/ż), z przewidywanym czasem rozwiązania do 5 minut autorstwa Ewy Borowskiej Rozwiąż dyktando "Majówka" teraz!. Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi.. 1 p.Jan 19, 2022Zasady ortograficzne - klasa trzecia Pisownia wyrazów wielką literą.. Do mojej młodszej siostry przyszły małe dzieci.. Koszulka męska - Niebieskie Serce .Poniżej prezentujemy 10 najlepiej ocenianych dyktand przez dzieci używające naszej aplikacji.. Zabrał do ł ó u dki r ó u żowe korale na prezent, ż ó u łtą czapkę i kanapki zWyrazy z ó wymiennym • Dyktanda • pliki użytkownika Nikapl przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 6.JPG, 5.JPG.. Jeśli potrzebujesz arkusz z tekstem ćwiczenia, wystarczy wejść na stronę wybranego dyktanda i pobrać arkusz.. Dla klas 1 - 3 Trzask Marzenia Od ziarenka do bochenka Kożuchowski Babki i zamki W sadzie W parku Bałwan Leśne wędrówki Wykopki Mama Hani Wiosenne i jesienne siewy Jedziemy w góry Wybór Cukiernia Piórnik Koncert Choinka Selekcja odpadów Ząbki WianekDyktanda dla klas I - III KLASA I I. Dyktando sprawdza umiejętności z zakresu ż/rz, h/ch a także u/ó..

Odszukaj wyrazy z "ó" wymiennym Znajdź słowo.

Inscenizacje wierszy z trudnymi słówkami.. Pisownia wyrazów z u. brzdąkał, drzazga z drzewa w drzwiach drzemała, wrząca woda w Wawrze wrzała, małpy do dwóch skrzyń zajrzały -.. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.. Spółgłoski miękkie 1.. Odrabiam lekcje.. Listę wszystkich uzupełnianek do wydruku znajdziesz tutaj: Dyktanda do wydruku.MATERIAŁY DO POBRANIA - WYRAZY Z Ó-U.. Potem obserwowali mrówki w mro-14 Wyrazy z ó wymiennym i z ó niewymiennym 1) Nazwij obrazki.. do kart dołączone są także trzy ćwiczenia utrwalające pisownię słów.. Podró Ŝ autobusem trwała długo, ale w teatrze było wspaniale.. wg Malgorzatakulpaczycz.. MATEMATYCZNA : .. jkącików namiociki, z pętelek chm.. OK. Labirynt - czasowniki z końcówką -uje.. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando.. Kuchenne inspiracje (z rz i ż) Praca domowa (z ch i h) Wakacyjne plany (wszystkie zasady) Wielkie plany moich rodziców (wielka i mała litera) Wielki nieporządek (z nie) Zwyczajny dzień (z ę i ą) Na przyjęciu (z ó i u) W nowej szkole (interpunkcja)"Ó" WYMIENNE Na dworze panował mróz.. Torba - Serce.. klasa III: ortografia - dyktanda, karty pracy (aleksandra_hc) Ortografia śpiewajaco: Ortografia śpiewająco mp3: Redagowanie listów: Redagowanie opisów:Klasa 1 Polski Ó ó Dyktando "ó" i "u" Sortowanie według grup wg Ds66926 dyktando: ó, u, h, ch, ż, rz Przebij balon wg Anglom Klasa 5 Polski dyktando ,,ż,, ,,rz,, ,,ch,, ,,ó,, u,, Brakujące słowo wg Karolcia2008 Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Ortografia Polski Krzyżówka - Wyrazy z "u" i "ó" Krzyżówka wg MonikaahJak pisownię wyrazów z "ó" niewymiennym zapamiętać wierszyki pomogą!. I na co dzień, i od święta.Dyktando 1.. GŁOWNA.. Pisownia wyrazów z "ó" wymiennym: wst ąŜka, uwa Ŝaj, papu Ŝka, kole Ŝanka.. Dni są coraz dłuższe, a noce krótsze.. Lubię siedzieć w swoim pokoju.. Dlatego też należy zaczynać ćwiczenia pisaniu ze słuchu w .. Teksty z ó wymiennym Wędrówka Stefan i Olek wybrali się na wędrówkę do lasu.. Pilnuje ich dziadek.. Kliknij w tytuł dyktanda i ćwicz ortografię.. Pisownia wyrazów z rz wymiennym.Konspekt z lekcji jzyka polskiego w klasie III Prowadzenie: mgr Beata Ostrowska Temat: Pisownia wyrazów z "ó" wymiennym i niewymiennym z wykorzystaniem zagadki ortograficznej.. Pisownia wyrazów ze zmiękczeniami.. Ó w liczebnikach - karta pracy.. Ó wymienne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt