Interpretacja porównawcza matura 2020

Pobierz

W roku 2020/2021 przystąpienie do egzaminu na poziomie rozszerzonym jest nieobowiązkowe.. Mamy przecieki w trakcie matury - wiemy, jakie tematy pojawiły się na rozprawce!. Pierwszy to analiza tekstu Bożeny Chrząstowskiej "Prawda i zmyślenie literackie", a drugi do interpretacja porównawcza dwóch wierszy.Temat 2.. W tym roku maturzyści mieli dwa tematy do wyboru.. Jak napisać dobrą interpretację wiersza?. 22 czerwca 2020 roku maturzyści mogli przystąpić tylko do części pisemnej.. Może to być rozprawka, charakterystyka porównawcza, esej lub interpretacja poezji.Drugi temat maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym brzmiał Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Wyniki z matury.. O godz. 9.00 odbył się obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.. Adam Mickiewicz [Nad wodą wielką i czystą…] Nad wodą wielką i czystą Stały rzędami opoki, I woda tonią przejrzystą Odbiła twarze ich czarne; Nad wodą wielką i czystą Przebiegły czarne obłoki,Matura terminy.. Matura rozszerzona.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.. Koncepcja interpretacji porównawczej jest efektem poszukiwania przezposzukiwania przez zdającego sensówcego sensów wynikających z zestawienia tekstów i wymagaTemat 2.. L52 (5 II 2020): Prezentacja książki wybranej przez uczniów (Jerzy Pilch, Miasto utrapienia)..

Zobacz, jakie zadania znalazły się w arkuszu maturalnym.Matura 2020.

Matura 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się już 8 czerwca o godzinie 14:00 i podeszło do niej ponad 60 tysięcy .Interpretacja porównawcza wiersz y "Prze słanie Pana X" oraz "Dla Jana Polkowskiego" w nawiązaniu do "Przesłania Pana Cogito".. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.. interpretacja porównawcza, próbna matura z polskiego PR kwiecień 2020 interpretacja porównawcza tekstów "Okno wspomnień" Stanisława Balińskiego i "Jeżeli porcel.. Zobacz więcejW tym czasie muszą napisać wypracowanie na wybrany przez siebie temat z pośród podanych.. Interpretacja porównawcza:Kazimiera Zawistowska "Chciałabym, z tobą poszedłszy.". i Bolesław Leśmian "Dusza w niebiosach" Wstęp:Matura z polskiego 2020 zaczęła się w poniedziałek 8.06.2020 r!. Kuriozum systemu komunistycznego w Polsce było fundamentem podatnymMatura CKE - język polski.. Poniżej publikujemy arkusz maturalny, stopniowo będziemy także zamieszczać odpowiedzi.W przypadku interpretacji porównawczej można to zrobić na kilka sposobów: 1.. Chce li, gdzie jasny dzień wychodzi z morza,Maksymalna liczba punktów za rozwiązanie zadania: 40.. W poniedziałek, 8.06.2020 rozpoczęły się matury 2020..

L51 (3 II 2020): Praca klasowa - interpretacja porównawcza tekstów prozatorskich.

Interpretacja porównawcza powinna zawierać tezę/ hipotezęinterpretacyjnądotyczącąobu utworów.. L53 (7 II 2020): Motyw manekinów w poezji i prozie dwudziestolecia międzywojennego.W poniedziałek 8 czerwca rozpoczęły się matury.. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. Abiturientom przedstawiono dwa wiersze: Do snu Jana Kochanowskiego oraz Język snu Zbigniewa Herberta.. Kursy dla .. przykładowe zadania na poziomie rozszerzonym - interpretacja porównawcza.. Twoja praca nie może być krótsza niż 300 słów.Interpretacja porównawcza utworów literackich polega na przedstawieniu propozycji odczytania dwóch utworów należących do jednego rodzaju literackiego (odpowiednio: lirycznych, epickich lub dramatycznych), czyli zaprezentowaniu zrozumianych przez zdającego sensów zawartych w tych tekstach, a następnie ustaleniu podobieństw i/lub różnic między nimi i przedstawieniu wniosków wynikających z zestawienia tych podobieństw/różnic.Matura 2020: Poniedziałek 22 czerwca, to dzień egzaminu z języka łemkowskiego, który odbył się o godzinie 9.00.. Pierwsze matury 2020 rozpoczęły się dzisiaj 8 czerwca, a zakończą w poniedziałek 29 czerwca.Każdy uczeń musi przystąpić co najmniej do czterech egzaminów - z języka polskiego, matematyki i obcego języka nowożytnego (na poziomie podstawowym), a także jednego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym).Matura z polskiego..

Jasne też, co dzieli: z górą 400 lat, kilka epok literackich.Trwa matura 2020.

To droga najłatwiejsza, ale też najmniej efektowna.CZYM JEST INTERPRETACJACZYM JEST INTERPRETACJA PORÓWNAWCZA?. Punktualnie o godz. 14 w szkołach w całej Polsce rozpoczął się egzamin maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.. 2.Zbigniew Herbert Język snuInterpretacja porównawcza utworów literackich polega na przedstawieniu propozycji odczytania dwóch utworów należących do jednego rodzaju literackiego (odpowiednio: lirycznych, epickich lub dramatycznych), czyli zaprezentowaniu zrozumianych przez zdającego sensów zawartych w tych tekstach, a następnie ustaleniu podobieństw i/lub różnic między nimi i przedstawieniu wniosków wynikających z zestawienia tych podobieństw/różnic.Hej!Mój kurs online - Was do pobrania BEZPŁATNEJ lekcji próbnej z Biblii i przetestowania kursu.Notatki z lektur ogwiazdk.Oczywiście w związku z pandemią COVID-19 egzamin ustny się nie odbędzie.. 23qw L88 (23 I 2020): A wiosną - niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę .Temat 2.. Matura 2020 z polskiego na poziomie .L50 (31 I 2020): Interpretacja porównawcza tekstów prozatorskich (ćwiczenia).. TESTY MATURALNE DOSTOSOWANE DO ĆWICZEŃ ONLINEmatura rozszerzona pr rozprawka interpretacja porÓwnawcza Poradnik: Matura pisemna - interpretacja porównawcza.. Nowa formuła.. Warto przypomnieć podstawowe zasady realizacji tego zadania, czyli porady dla zdających egzamin..

CKE o godzinie 14.00 opublikowała arkusze maturalne język łemkowski.

Jan Kochanowski Do snu Śnie, który uczysz umierać człowieka I ukazujesz smak przyszłego wieka, Uspi na chwilę to śmiertelne ciało, A dusza sobie niech pobuja mało!. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych tekstów.. W pierwszej części arkusza .. przedmiot: język polski - poziom rozszerzony.. Uczniowie na początek przystąpili do matury z języka polskiego - o godzinie 9 rozpoczął się egzamin na .Matura 2020.. W nowej formule egzaminu maturalnego z języka polskiego od 2015 r. abiturient otrzymuje między innymi zadanie napisania interpretacji utworu.. Oczywiste jest to, co oba utwory łączy - temat snu.. Co przygotować i przećwiczyć Teksty kultury - lektury obowiązkoweZobacz arkusz z matury 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz prawidłowe odpowiedzi.. TESTY MATURALNE DOSTOSOWANE DO ĆWICZEŃ ONLINETematem lekcji jest: interpretacja porównawcza.. Najpierw omówienie pierwszego tekstu, potem drugiego, wnioski z ich zestawienia - w zakończeniu.. L87 (20 I 2020): Interpretacja porównawcza wierszy: Leopolda Staffa Wysokie drzewa i Marcina Świetlickiego Prawda o drzewach.. Zakończył się już egzamin maturalny z języka polskiego (poziom rozszerzony).. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak wyglądała matura 2020 z języka łemkowskiego:Matura 2020, język polski rozszerzony - rozprawka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt