Przycinanie obrazu do kształtu

Pobierz

Kliknij i przeciągnij niebieskie kwadraty znajdujące się na obramowaniu, aby utworzyć.Samouczek GIMP 2.10.2: Przytnij obraz do kształtu okręgu (najlepsza metoda) W tym samouczku GIMP 2.10 pokazuję najłatwiejszą i najszybszą metodę kadrowania obrazu w kształcie okręgu przy użyciu najnowszej wersji GIMP.Przytnij nakładające się obszary Na początek zaznacz prostokątem obiekty, które chcesz wyciąć, następnie w menu "Ułóż" wybierz "Obiekt", następnie "Kształt" i na koniec kliknij " Uproszczać ".. Metoda 3 z 4: Przycinanie do określonych proporcji .. Kliknij obraz, który chcesz przyciąć.. Twój obraz zostanie przycięty i będzie miał przezroczyste tło.Wstawianie obrazu do kształtu Kliknij kształt, do którego chcesz dodać obraz.. Kliknij Przytnij .. Poziom 18 .. Uwagi: Zwolnij przycisk myszy, aby zobaczyć przycięty obraz.. Użyj przycisku Wstaw > obraz , aby dodać obraz do pliku programu Office (takiego jak dokument Word, prezentacja PowerPoint lub Excel skoroszyt).. Otwórz dokument Microsoft Word zawierający obraz, który chcesz przyciąć.Obrazy, które zostały dodane do Dokumentów i Prezentacji Google, można przycinać, kadrować przy użyciu dowolnego kształtu (maski) i dodawać do nich ramki.. Jest to popularne narzędzie do usuwania tła i uczynienia go przezroczystym.. Wykonaj kroki 1 i 2 powyżej.. Aby to zrobić, kliknij narzędzie Elipsa na pasku narzędzi, to z owalnym kształtem..

Podobne tematy do przyciannie obrazów do nieregularnego kształtu.

Następnie narysuj na swoim obrazie, aby przyciąć obraz dokładnie tak, jak lubisz.. Z telefonu lub komputera możesz łatwo przyciąć obraz, określić żądaną szerokość i długość, w razie potrzeby zachować oryginalne .Przycinanie marginesów obrazu.. Z galerii kształtów wybierz kształt, do którego chcesz przyciąć obraz.Możesz przycinać obrazy do kwadratu lub koła, a także dostępne są opcje magicznej różdżki i dowolnego kształtu.. Przytnij Zdjęcie EDYTOR KOLAŻ ART FOTO EDYTOR OTWARTY ZAPISAĆ DZIELIĆ % Dzielić Potwierdź zmiany?Umieść strzałkę myszy w środku obszaru obrazu, który ma zostać przycięty, umożliwiając precyzję.. Excel 2007 - formatowanie warunkowe kształtu .. Chciałbym dodać do obrazu płytu cd dodatkowe pliki.. Wybierz na przykład narzędzie okręgu.. Wybierz kartę Narzędzia obrazów > Formatowanie, a następnie wybierz pozycję Przytnij > Przytnij do kształtu.. Wybierz "Polygon" z wiersza poleceń, jak pokazano na zrzucie ekranu.Dwukrotnie kliknij obraz i zacznij przycinać.. Jeśli chcesz zachować niezmieniony rozmiar tego kształtu, ale przycinaj sam obraz, użyj narzędzia Wypełnienie znajdującego się w menu przycisku Przytnij ( zakładka Format ).Aby przyciąć jednakowo wszystkie cztery strony obrazu jednocześnie, przeciągnij uchwyt środkowy, przytrzymując naciśnięte klawisze Ctrl+Shift..

Jednak tutaj użyjemy go do wycięcia naszego obrazu w różne kształty.

Teraz możesz kliknąć i przesuwać w tym samym czasie, aby nadać obrazowi najwygodniejszy kształt, możesz spróbować kilka razy.. Dwukrotnie kliknij zdjęcie albo wybierz je i kliknij przycisk "Przytnij".. Wokół obrazu pojawią się białe kropki za pomocą, których można zmienić wielkość przyciętego obrazu na slajdzie.Podczas przycinania obrazu, całkiem logicznie, zmniejszasz jego rozmiar fizyczny (nie tylko objętość), ale także obszar rysunku (rysunek wewnątrz obrazu).. Jeśli tak, musisz zacząć od przycięcia go do kwadratu.. Zostanie wyświetlone menu podręczne z dwoma przyciskami bezpośrednio nad lub poniżej tego menu.Być może korzystałeś z tej witryny lub słyszałeś jej nazwę.. Krok 2.Film pokazuje w jaki sposób optymalnie dopasować obraz do kształtu w programie Power Point i jak pracować z takimi przyciętymi obrazami aby uzyskać doskonałe.Przytnij zdjęcie.. GIMP pozwala również przycinać obrazy za pomocą narzędzi do zaznaczania.. Kształty do wyboru: prostokąt lub koło.. Dzięki naszemu narzędziu nie ograniczasz się do przycinania obrazów tylko w kształcie prostokąta lub kwadratu.. Rozważ przycięcie wielokąta.. W folderze lub lokalizacji zawierającej obraz, którego chcesz użyć, kliknij plik obrazu, a następnie kliknij przycisk.Aby ustawić obszar przycinania, kliknij «Pożądany rozmiar lub proporcje» u góry aplikacji..

Po zakończeniu przycinania obrazu do odpowiedniego kształtu naciśnij klawisz Esc.

Możesz je również przyciąć w kółko.Skorzystaj z naszego edytora, który pomoże ci szybko przyciąć obraz w wybranym obszarze.. Następnie w sekcji ROZMIAR kliknąć PRZYTNIJ i tutaj wybrać dowolny kształt np. kroplę wody.. Wstawianie zdjęcie: Wybierz z górnego menu kartę Wstawianie, a potem kliknij na ikonkę Obraz.. Z Przybornika wybieramy .Obraz zostanie automatycznie przycięty, aby pasował do wybranego kształtu, ale zachowa swój pierwotny kształt i proporcje.. Aby przyciąć normalny obraz JPG / PNG, lepiej użyć innych edytorów graficznych, na przykład MS Paint, instalowanego domyślnie w systemie Windows.. Przytnij mapę bitową Aby wykadrować obrazek lub bitmapę wybieramy obrazek iz menu klikamy na "bitmapę" i wciskamy opcję " Edytuj mapę bitową ".Jun 9, 2021krok 2: Ponieważ GIMP nie oferuje wbudowanego sposobu przycinania obrazu do okrągłego kształtu, skorzystamy z pomocy narzędzia wyboru Ellipse.. Kliknij narzędzie Przycinanie, aby zobaczyć tylko przycięty obraz.. Pomocny post #2 07 Sie 2013 13:09.. Możesz też nacisnąć klawisz E na klawiaturze, aby aktywować to narzędzie.GIMP: przycinanie obrazu za pomocą zaznaczenia.. Dzięki opcjom, które dają ci przy wyborze kadrowania, możesz dostosować rozmiar i rotację uprawy.Jak kreatywnie przyciąć zdjęcie lub obraz w serwisie Canva, szybko i łatwo Możesz spróbować różne ramki bardzo zabawne do kształtowania wycięć na obrazach lub zdjęciach..

Można przyciąć wiele obrazów jednocześnie, ale należy je przyciąć do tego samego kształtu.

Możesz również wybrać współczynnik kształtu z listy, na przykład zdjęcie 3x4 lub okładkę na YouTube, dzięki czemu kadrowanie będzie możliwie najdokładniejsze.. Aby wyświetlić ponownie cały obraz, jeszcze raz kliknij narzędzie Przycinanie.Na komputerze otwórz dokument lub prezentację.. Witryna oferuje cztery sposoby przycinania obrazu: prostokąt, kwadrat, dowolny kształt i magiczną różdżkę.Wytnij zdjęcia w kształcie kół, kwadratów, trójkątów w serwisie Canva Przechodząc od razu do rzeczy, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu procesu przycinania obrazu, jest to, że metoda, którą zobaczysz poniżej, działa dla każdego kształtu.Przycinanie dowolnego obrazu lub kształtu w programie Illustrator ma sens tylko wtedy, gdy już pracujesz z nim w tym programie.. (Jednak w Word.. Po zakończeniu potwierdź zmianę, klikając Przytnij.. Zmień wielkość lub skaluj zdjęcie i przycinany obraz, przeciągając uchwyty w narożnikach, a następnie kliknij symbol potwierdzenia, gdy .Aby przyciąć zdjęcie do kształtu, należy po wcześniejszym dodaniu obrazu na slajd wejść, w zakładkę FORMAT OBRAZU.. W obszarze Narzędzia obrazów na karcie Formatowanie w .Przycinanie obrazu w celu dopasowania do kształtu Zaznacz obraz.. Pobierz GIMP z naszego działu Download.. Wybierz plik, który chcesz przyciąć do koła i kliknij przycisk Wstaw.. Użyj polecenia Wstaw > obraz, aby dodać obraz do pliku Office (takiego jak dokument Word, PowerPoint prezentacja lub.. Kliknij obraz.. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy.. Nie musisz już instalować i uruchamiać żadnych programów ani aplikacji, wszystko można zrobić online, bezpośrednio w oknie przeglądarki.. Kadruj zdjęcia łatwo i za darmo.. ← Nauczyć się rysować w programie Adobe IllustratorJeśli proste przycinanie pozwala ograniczyć obraz tylko do prostokąta, zaawansowane cięcia mogą być wycinane wzdłuż ustalonego konturu, wzdłuż wielokąta, lub można usunąć obszar umieszczony w ramce (przycięcie tyłu).. Pozdrawiam,np winiso .Krok 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt