Plan wydarzeń do złotej rybki

Pobierz

Zadania wykonaj w zeszycie przedmiotowym.. Jest agresywną, chciwą kobietą.. o Bezowocne połowy.. Życzenia6.Chata rybaka7.. Żona rybaka żądała od rybki, aby spełniła jej cztery życzenia.. Pewnego razu rybak złowil rybkę, ale ją wypuścił do morza.. Złota rybka dała żonie … domek, zamek i uczyniła z niej królową.. Pretensje kobieciny i pierwsze życzenie starego.. Powrót rybaka do domu i ujrzenie nowego koryta.. Rozmowa z rybami.. Pewnego razu przypadkowo złowił złotą rybkę, która przemówiła do niego ludzkim głosem, prosząc o wypuszczenie na wolność.- Wiesz, złapałem dzisiaj złotą rybkę, alem ją puścił, bo bardzo o to prosiła.Ramowy plan wydarzeń - "Bajka o rybaku i rybce" A. Puszkin.. Złość żony i nakaz powrotu męża nad wodę.. .Bajka o rybaku i złotej rybce - plan wydarzeń Skromne życie rybaka i jego żony.. Sto dukatów do wydania.. Nieudany połów.. Są ubodzy.. Życzenie żony rybaka o pięknej chacie.. Uwolnienie rybki3.. Dopisz jak najwięcej skojarzeń do wyrażenia złota rybka: ZŁOTA RYBKA 2.1.. 13.Plan wydarzeń.. Opowiedzenie żonie całej historii rybaka.. Czy potrafisz odpowiedzieć ustnie na następujące pytania: 1.. Decyzja bohaterki o pogodzeniu się z Klaudią.. Rybak: Ach żono, cóż znowu, ja wcale nie chcę być królem.. Złowienie i prośba złotej rybki.. Żona: Co tam, jeśli ty nie chcesz być królem, to ja nim będę.. Skromne życie małżonków..

Uwolnienie złotej rybki.

Po przeczytaniu: Sprawdź siebie, czy przeczytałeś tekst ze zrozumieniem.. Spełniona prośba o nowe koryto.. Uwolnienie złotej rybki przez rybaka.. Trudne wydawanie dukatów.. Żona na to: - Oj, głupiś, głupi.. Spełnianie kolejnych życzeń kapryśnej żony.. Opowiedzenie żonie całej historii rybaka.. Marcinek K.: Ta bajka opowiada o biednym rybaku, jego żonie i złotej rybce.. Znajdziemy tu zatem miłosne zawirowania, pierwsze - jeszcze nieśmiałe - miłości, dozgonne przyjaźnie, szkolne .4a - plan wydarzeń.. Spotkanie ubogiego starca.. Życzenie żony rybaka o pięknej chacie.. Na początek pobawmy się w skojarzenia.. Tyle, że mi obiecała, że co tylko będę chciał, to mogę dostać.. - Bezowocne połowy., 3.. - Bezinteresowne wypuszczenie rybki., 5.. Rybak pozostaje jednak skromny i wypuszcza stworzenie.. Życzy złotej rybce szczęścia na wolności i nie prosi jej o nic, chociaż żyje w bardzo skromnych warunkach.. Życzenie żony rybaka o pięknej chacie.. Irytuje ją podejście męża do życia.Temat: Odkrywany tajemnice złotej rybki - Aleksander Puszkin "Bajka o rybaku i rybce".. Złowienie i prośba złotej rybki.. Zarzucenie sieci przez rybaka., Wyłowienie złotej rybki z morza., Rozmowa rybaka ze złotą rybką., Uwolnienie złotej rybki., Opowiedzenie całej historii żonie rybaka., Złość żony rybaka., Powrót rybaka nad wodę., Wypowiedzenie przez rybaka życzenia żony o nowym korycie., .Bajka o rybaku i złotej rybce - plan wydarzeń Rybak wyławia złotą rybkę, która prosi go o wypuszczenie..

o Złowienie złotej rybki.

Mieszkał stary rybak ze swą starą Nad samym brzegiem morza.. - Opowieść o złotej rybce., 6.. Na dzisiejszej lekcji poznamy niezwykłą historię pewnego ubogiego rybaka i jego żony.. o Wyczarowanie nowego domu.. Nowe ubrania szewczyka.. Podzielenie się żoną opowieścią o niezwykłej przygodzie.. Spełnianie kolejnych życzeń kapryśnej żony.. Żona narzeka i płacze nad swoją biedą.. Gdy dowiaduje .Starcze oko łza .Bajka o rybaku i złotej rybce - streszczenie, plan wydarzeń Bohaterem bajki jest ubogi rybak, mieszkający ze swoją żoną w lepiance.. 1. zaczął Połów rybaka.2.. Ciągłe powroty rybaka nad rzekę.. Połów rybaka i znalezienie złotej rybki.. - Spokojne życie rybaka i jego żony., 2.. Ogromna złość żony rybaka.5.. Krysia nakarmiła dziecko 8.. Uwolnienie złotej rybki.. - Złość żony i wysłanie rybaka po koryto., 7.. Zapisz plan w zeszycieZnalezienie złotej rybki jest przełomowym wydarzeniem w jego życiu.. .Plan wydarzeń - "Bajka o rybaku i złotej rybce" - Ustawianie w kolejności.. Opowiedzenie żonie całej historii rybaka.. Prośba złotej rybki o uwolnienie i obietnica spełnienia wszystkich pragnień.. Z rozsypanki wybierz właściwe punkty i podpunkty..

Wyprawa do złotej kaczki.

Warunek złotej kaczki.. Rybak wyławia złotą rybkę, która prosi go o uwolnienie.5.. Żona płacze nad swoją nędzą i pragnie czegoś więcej w życiu.. - Wyczarowanie nowego domu., 8.1.. Mąż jest rybakiem, patrzy optymistycznie na świat i jest szczęśliwy z tego, co ma.. Opowiedzenie o zdarzeniu żonie.4.. 2.-Niechaj panie woźne i nianie maluszków będą zawsze zdrowe i codziennie już od rana niech będą wesołe.. Powrót rybaka do domu i ujrzenie nowego koryta.. 8.Bajka o rybaku i złotej rybce - szczegółowy plan wydarzeń 7 listopada 2021 przez Ilona Kowalska Nad brzegiem morza mieszka młode małżeństwo.. Lutek dzieli się pieniędzmi.. Zniknięcie lepianki i pojawienie się pięknych izb.. Połów rybaka i znalezienie złotej rybki.. Idź w tej chwili do ryby i powiedz jej to.. Życzenie żony rybaka o pięknej chacie.. 8.Szczegółowy plan wydarzeń bajka o rybaku i rybce.. Żona: A dlaczego?kierowane do złotej rybki.. 3.-Złota rybko popatrz tylko ile tu nauczycielek one dzisiaj mają Święto dzieci życzyć chcą im wiele.. 5.Ułóżmy plan wydarzeń do utworu.. Rybak: Ach, kobieto, ja nie mogę jej powiedzieć, że ty chcesz być królem.. Żona rybaka królową9.. 18 stycznia 2021 03:14 Zaktualizowane.. Spotkanie Alicji z Sarą - rozmowa o Dorci i Borysie.. Po powrocie do domu spotyka się z awanturą ze strony żony, która mówi, że przecież przydałoby im się .Bajka o rybaku i rybce plan wydarzeń - Połącz w pary..

Plan wydarzeń 1.

Starość czapli.. Opowieść kuternogi.. Moi drodzy!. o Pobyt staruszka w stajni.. Wyłowienie złotej rybki przez rybaka.. Utrata wszystkich darów otrzymanych od złotej rybki.Krótko opowiedz bajkę o rybaku i złotej rybce.. Uwolnienie złotej rybki.. W zamian obiecuje spełnić jego dowolne życzenie.. Spełnianie kolejnych życzeń kapryśnej żony.. Pretensje kobieciny i pierwsze życzenie starego.. Złość żony rybaka.. Przenoszenie ich niby do stawu i zjadanie.. 4.-Niechaj praca z dziećmi będzie dla nich radością niech nas otaczają ciepłem troskliwością, a my obdarzymy je wielką .Idź do złotej rybki i powiedz, że chcemy być królami tego kraju.. Lutek idzie do miasta.. Krysia w postaci rybki 7.. Mężczyzna wypuszcza rybkę i nie żąda niczego.. Złość żony i nakaz powrotu męża nad wodę.. Połów rybaka i znalezienie złotej rybki.. Ciągłe powroty rybaka nad rzekę.. Ustępowanie żonie i kolejne życzenia8.. Kłótnia z żoną.Życzenia 1.-Dobra wypuścimy cię, ale, Spraw rybeńko nasza miła By pani dyrektor zawsze do przedszkola uśmiechnięta przychodziła.. Ciągłe powroty rybaka nad rzekę.. Złość żony i nakaz powrotu męża nad wodę.. Napisana przez: pinezka877.. Na koniec należy dodać, że złote rybki przepadają za pokarmem roślinnym, dlatego w tzw. Uduszenie czapli przez raka.Plan wydarzeń.. Idź zaraz i poproś ją, żeby nam dała nowe koryto, bo stare się nam rozsypało.Pozłacana rybka - Plan wydarzeń 1.. Pobyt Alicji na wsi u dziadków: a)wspomnienie rozwodu rodziców b)rozwijanie fotograficznej pasji c)spotkanie z Robertem 2. o Złość żony i wysłanie rybaka po koryto.Wraca chłop do domu i mówi do żony: - Wiesz, złapałem dzisiaj złotą rybkę, alem ją puścił, bo bardzo o to prosiła.. Powrót do domu i informacja o ciężkiej chorobie brata.. Spacer nad jeziorem 9.. Lutek w teatrze.. Jak postąpił bohater, kiedy złowił złotą rybkę?. Jak się zachowywał wobec żony?. Uwolnienie złotej rybki.. Biedny szewczyk Lutek.. Pretensje żony.Ignacy Krasicki - Czapla, ryby i rak - Plan wydarzeń.. Pomysł dotyczący zjedzenia ryb.. o Spokojne życie rybaka i jego żony o Przepędzenie rybaka przez służbę.. Opowiedzenie żonie całej historii rybaka.. Ciągłe powroty rybaka nad rzekę.. Dominika Grabowska 24 sierpnia, 2013 I Gimnazjum, język polski 2 komentarze.. Kolejne życzenie kobieciny.. Dwa głazyBajka o rybaku i złotej rybce - streszczenie krótkie Nad brzegiem morza mieszka młode, ubogie małżeństwo.. W jaki sposób rozmawiał z rybką?. o Przemiana żony w królową.. Śmierć i pogrzeb Fryderyka.. - Złowienie złotej rybki., 4.. Złość żony i nakaz powrotu męża nad wodę.. Wygnanie męża 10.Uporządkuj podany plan wydarzeń: o Ostatnie życzenie.. Skromne życie małżonków.. Mąż jest rybakiem, patrzy optymistycznie na życie.. W starej, nędznej lepiance mieszkali Równo lat trzydzieści i trzy lata.. Wskaż odpowiednie fragmenty tekstu.Plan wydarzeń złota rybka.. Próba zjedzenia raka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt