Technika słownik języka polskiego

Pobierz

«osoba, która opanowała technikę wykonywania jakichś czynności».. Synonimy te podzielone zostały na 1 grupę znaczeniową.Słownik języka polskiego to pozycja, której podstawę stanowią wyrazy wspólne dla wszystkich odmian polszczyzny.. Pierwszy obszerny słownik przyrodniczy w języku polskim, który katalogował nazwy roślin, zwierząt oraz minerałów ukończył w 1472 roku polski lekarz oraz przyrodnik Jan Stanko.Słownik języka polskiego tworzony w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Słownik wyrazów bliskoznacznych do słowa technik.. W naszym słowniku synonimów języka polskiego dla słowa technika znajduje się łącznie 166 synonimów.Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Szybkie wysyłki.. Sprawdź ofertę!Korpusowy słownik polskiego języka migowego oparty jest na Korpusie PJM, czyli bogatym zbiorze nagrań, rejestrujących, jak użytkownicy PJM (Głusi) opowiadają treść historyjek obrazkowych i klipów video, opowiadają o sobie i rozmawiają na interesujące ich tematy.Obszerny Słownik Francusko-Polski dostępny na portalu PONS oferuje ponad 300.000 tłumaczeń z francuskiego na polski i tyleż tłumaczeń z polskiego na francuski.. Artykuły hasłowe zawierają nie tylko wyjaśnienie znaczenia zilustrowane przykładami, ale uzupełniono je również o informacje o kategorii gramatycznej wyrazów i wymowie trudniejszych słów..

Słownik języka polskiego PWN.

Leksykony.. Słownik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną mówić i pisać poprawnie.. Synonimy te podzielone są na 11 grup znaczeniowych.. Drabik Lidia, Sobol Elżbieta ISBN:9788301173777 - Książki - Wydawnictwa informacyjne - Encyklopedie.. zgłoś uwagę.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Słownik języka polskiego tworzony w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Wydaje mi się, że kiedyś oznaczało ono raczej sposób produkcji (łącznie z używanym do niej sprzętem).. «wyuczona i wyćwiczona umiejętność wykonywania jakichś czynności».. Dzięki ciągłej kontroli haseł przez przeszkolonych leksykografów możemy zapewnić szczególnie wysoką jakość Słownika.Tłumaczenie słowa 'technika' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.. W naszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla słowa technik znajdują się łącznie 34 synonimy.. To niezastąpiona pomoc w rozstrzyganiu wątpliwości językowych i doskonałe źródło wiedzy o współczesnym języku polskim.Słowniki języka polskiego w Księgarni Internetowej PWN.. ••• Więcej.. Lista słów i wyrażeń podobna do słowa technika: technika i sztuka kręcenia filmów, technika malowania na mokrym tynku, technika stosowana w grafice komputerowej, technika tworzenia filmów..

A.Słownik języka polskiego PWN.

Wejdź i znajdź to, czego szukasz!. ️ Wszystkie książki i multimedia z kategorii Słowniki języka polskiego w atrakcyjnych cenach.. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.. Dał on początek serii słowników mniej - szych, tzw. derywowanych, z których najważniejszy to 3-tomowy Słownik językaSłownik języka polskiego - wydawnictwo należące do językowych słowników ogólnych oraz jednojęzycznych słowników języka polskiego.Jego podstawowym zadaniem jest dostarczenie wiedzy o znaczeniu ujętych w nim słów poprzez opisowe wyjaśnienie.. Słownik języka polskiego PWN.. Struktura słownika dzieli się na artykuły hasłowe ułożone w porządku alfabetycznym, rzadziej tematycznym lub gniazdowym (w oparciu o .Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.łowych słownikiem ogólnym języka polskiego w XX wieku był Słownik języka pol - skiego PAN pod redakcją Witolda Doroszewskiego (dalej: SJPDor), opublikowany w jedenastu tomach w latach .. «wiedza na temat praktycznego wykorzystania osiągnięć nauki w przemyśle, transporcie, medycynie itp.; też: praktyczne wykorzystanie tej wiedzy».. technika.Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.Słowa i wyrażenia podobne do słowa technika..

Przekonaj się sam!Słownik języka polskiego.

źródło: NKJP: (szyk): Walczą z astmą, Dziennik Zachodni, 2004-03-15 W klasach tych prowadzi się wspólne zajęcia, nie ze wszystkich przedmiotów, ale z wychowania fizycznego, techniki, plastyki i muzyki oraz część zajęć z pozostałych przedmiotów.Słownik języka polskiego PWN.. «wyuczona i wyćwiczona umiejętność wykonywania jakichś czynności».technik.. Uwzględniono ponadto dane na temat pochodzenia wyrazów zapożyczonych oraz .€5.20 - Słownik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną mówić i pisać poprawnie.. To niezastąpiona pomoc w rozstrzyganiu wątpliwości językowych i doskonałe źródło wiedzy o współczesnym języku polskim.Słownik języka polskiego PWN 2020 wydanie 1 .. Synonimy te podzielone są na 11 grup znaczeniowych.. W USJP mówi się o "przetwarzaniu" i "wiedzy".. «specjalista w określonej dziedzinie techniki, mający średnie wykształcenie techniczne; też: tytuł przysługujący absolwentowi technikum»..

Przeglądaj słowniki.

W zależności od objętości zawiera elementy fleksji, ortografii, etymologii oraz przykłady ich użycia.W naszym słowniku synonimów języka polskiego istnieje 166 wyrazów bliskoznacznych dla słowa technika.. «specjalista w określonej dziedzinie techniki, mający średnie wykształcenie techniczne; też: tytuł przysługujący absolwentowi technikum»techniki - Poradnia Językowa PWN.. «wiedza na temat praktycznego wykorzystania osiągnięć nauki w przemyśle, transporcie, medycynie itp.; też: praktyczne wykorzystanie tej wiedzy».. Darmowy transport od 159 zł.. Toggle navigation Słownik języka polskiegoSłownik - wydawnictwo obrazujące zasób słowny (lub jego część) języka lub porównujące różne języki pod względem leksykalnym.Słownik tworzy zbiór definicji słów lub wyrażeń ułożonych i opracowanych według określonej zasady..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt